speaker-info

Mgr. Ondřej Kácha & Tereza Hrušková & Jakub Pisklák

Jak své znalosti proměnit ve veřejně prospěšné nápady

Mgr. Ondřej Kácha (FF MU)

Ondřej absolvoval studium na Psychologickém ústavu FF MU. Jeho hlavní oblastí zájmu je aplikace poznatků z behaviorálních věd ve veřejných službách, jako je zdravotnictví, městská samospráva a podpora udržitelného rozvoje. Část jeho studií strávil na Univerzitě v Groningenu (Nizozemí) a Univerzitě v Cambridge (Velká Británie), kde se nyní angažuje jako výzkumný spolupracovník v Policy Research Group. Koordinoval evropský program pro studenty psychologie Junior Researcher Programme a je jedním ze spolu-zakladatelů platformy PsyHub, která sdružuje aktivní studenty psychologie v ČR. V současné době pracuje v inovační agentuře IdeaSense.

Tereza Hrušková (FF MU)

Tereza v současné době dokončuje studium psychologie na Masarykově univerzitě. Mezi její hlavní oblasti zájmu patří práce s dětmi v mateřských a základních školách, kde se věnuje zájmovým kroužkům (tancování a angličtině). V ESO SPORT centru pomáhá s všeobecnou sportovní přípravou dětí předškolního věku.  Věnuje se také dětem s dětskou mozkovou obrnou a poruchami autistického spektra v rámci programu Son-Rise. V budoucnu by ráda spojila její největší vášeň – cestování s oborem psychologie.

Jakub Pisklák (FF UPOL)

Kuba v současné době studuje psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V budoucnu se plánuje zaměřit na školní psychologii a terapii. Od základní školy navštěvoval dramaťák pod ZUŠ Litoměřice a od té doby je divadlo součástí jeho života. Jak psychologie tak divadlo, šerm a literatura mu do života přinesly tolik štěstí, které se dá jen těžko popsat slovy. Není to totiž jen o oboru a činnosti, ale o lidech, které tyto oblasti přitahují.

 

Workshop: Jak své znalosti proměnit ve veřejně prospěšné nápady

Také se vám někdy stalo, že vás během studia v návalu inspirace (či naopak frustrace) napadlo, jak vylepšit studium psychologie, naučit lidi kolem sebe žít šťastnější život, či snad vysvobodit humanitu od spárů zkázy? Na workshop zveme všechny tvořivé duše, které se nebojí s nápady experimentovat a zahrávat si s neotřelými řešeními společenských problémů. Jak můžeme využít fastfoodových řetězců ke snížení stigmatizace duševně nemocných? Jak bychom mohli dosáhnout lepší psychologické vzdělanosti Čechů za využití šamanů a okultistů? Jak pomoci člověku s psychickými problémy najít správného odborníka pomocí etikety na pivních lahvích? Účastníky provedeme procesem z dílny kalifornské inovační firmy IDEO a naučíme dívat se na svět očima studenta-inovátora, který dokáže své psychologické vlohy aplikovat v praxi. A možná dáme dohromady i nějakou myšlenku na společný zábavný projekt.

Srdečně zveme jak zkušené realizátory veřejně prospěšných nápadů, tak nadšené mladší studenty, kteří se v žádném takovém projektu dosud neangažovali.