speaker-info

Mgr. Tomáš Kavka & Kristina Růňová, DiS

Lidský rozvoj a pocit štěstí v párovém tanci – Hustle dance

Tomáš Kavka je fyzioterapeut, který momentálně absolvuje psychoterapeutický výcvik a párovému tanci se věnuje přibližně 5 let. Při výuce tance rád využívá pohled obohacený o jeho profesní zaměření – zejména poznatky z na tělo zaměřených psychoterapeutických přístupů a z pohybového rozvoje.

Kristina Růňová, jeho taneční partnerka a spolulektorka, je absolventka oboru zabývajícím se projektovým řízením, čímž se také profesně zabývá. Tanci se věnuje přibližně 12 let – zejména streetovým stylům. Přímo párovému tanci se věnuje přes 4 roky.

Tanec je pro ně spíše hobby, ve kterém se mohou realizovat jiným způsobem než ve svých profesích – to jim poskytuje při výuce tance větší svobodu. Tomáš Kavka se výukou tance zabývá již několik let a společně s Kristinou Růňovou již rok společnou vedou lekce pro veřejnost.

 

Na tomto workshopu nabídneme účastníkům ochutnávku párového tance „Hustle“, který bude obohacený o psychologický úhel pohledu. Tanec, zejména párový, je skvělým způsobem, jak o sobě zjistit řadu užitečných informací, jak se pohybově i lidsky rozvíjet, jak rozvíjet vzájemné vztahy… ale hlavně jak se dobře bavit. Už jste si někdy dobře zatancovali na dobrou muziku? Navíc s někým, s kým to „tak nějak“ samo přirozeně plynulo? A jak jste se poté cítili? Přesně proto chceme tento workshop nabídnout právě na Konfereci Štěstí.

Hustle je styl párového tance, který měl boom v 70. letech v Americe a který se původně tancoval převážně na hudební styl Disco. Ale, stejně jako jiné tance, se i Hustle vyvíjel do různých podob. A zejména v posledních několika letech došlo k jeho renezanci a obohacení o prvky nejrůznějších dalších stylů – jak tzv.“streetových“, tak se také tanečníci často inspirují ostatními párovými i nepárovými tanci, jako jsou například Zouk, Salsa, Contemporary (současný tanec) aj. Hustle se navíc začal tancovat na mnohem širší spektrum muziky, než bylo jen původní Disco – nyní je běžné tančit mimo Oldschool Disca také na Deep House, Funk, R’n’B, Pop, muziku rychlou i pomalou… vlastně skoro na cokoliv.

Mezi největší výhody tohoto tance jednoznačně patří to, že má poměrně jednoduché základy, poskytuje velkou svobodu a prostor pro individualitu a kreativitu, a nabízí – na rozdíl od samostatného tance – nové možnosti díky kontaktu s tanečním partnerem.

Stránky pro zájemce o další informace:

https://www.facebook.com/groups/HustlePraha.TK/

https://www.hustle-tk.webnode.cz

 

Další projekt Tomáš Kavky pro pohybový a lidský rozvoj: https://www.facebook.com/UvnitrPohybu/