speaker-info

Mgr. Jan Jaroš

Právo brát se o štěstí

Honza se věnuje tomu, co ho dělá šťastným. A podle toho, zda se lidé více obávají právníků či psychologů, přiznává buď svou tvář advokáta nebo učně psychologie.

Ve svém životě a práci spojuje vzdálené světy práva a psychologie, což ho nevyhnutelně vede k oboru mediace, kterému se věnuje ve své praxi, v teorii, jakož i ve svém konferenčním příspěvku.

O tom, kde studoval, co studuje (bude průběžně aktualizováno, neboť učit se míní celý život) a co dělá, se trochu více píše na jeho webovkách www.janjaros.eu nebo se ho můžete zeptat přímo na přednášce. Bude se na Vás těšit!

 

Právo brát se o štěstí

Máme právo být šťastní? Co k tomu říkají paragrafy a co psychologie? A jak to jde dohromady ve skutečném světě deadlinů, rozvodů a hypoték? Právo na štěstí motá právníkům už pár let hlavu. Štěstí přece nejde definovat a těžko budete někoho žalovat, protože nejste šťastní. Navíc šťastní se cítíme. A co je to za nápady plést city do práva? A k tomu všemu nám psychologie říká, že štěstí není ani tolik o penězích, jako spíše o vztazích. A ve vztazích naše společnost nevyniká a právníci tomu moc nepomáhají.

Vím, že právo je nuda. Ale – přestože to bude trochu o právu – nuda to rozhodně nebude! Těším se na Vás!