speaker-info

Marie Salomonová, MSci. & Mgr. Zuzana Pacholíková

Nevypustit duši aneb prevencí ke štěstí

Marie Salomonová, MSci.
Založila a vede neziskovou organizaci Nevypusť duši, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka v oblasti duševního zdraví a systematické šíření osvěty, destigmatizace a prevence psychiatrických onemocnění.
Vystudovala neurovědy na britské University of Nottingham, kde byla aktivní členkou Student Minds a v rámci univerzity se zapojila i do kampaně Time to Change.
Pro Nevypusť duši připravovala workshopy „Duševní zdravověda pro středoškoláky“ a péči o duševní zdraví se snaží dostat i do skautských oddílů a vůbec kamkoli, kde je jí třeba – tedy
všude. Zajímá se o inovativní pedagogiku, přírodní vědy a výzkum v medicíně. Do projektů Nevypusť duši vnáší jak neurovědeckou perspektivu, tak pohled dlouhodobě se léčícího pacienta.

Mgr. Zuzana Pacholíková
Vystudovala psychologii na Fakultě sociálních studií v Brně a na Filozofické fakultě v Praze. Dříve se věnovala vedení kognitivního tréninku v Psychiatrické nemocnici Brno-Černovice a
účastnila se projektu Mind the Mind (projekt EFPSA), jehož cílem byla destigmatizace duševního onemocnění.
V neziskové organizaci Nevypusť duši působí od jejich začátků, kdy byla ještě studentskou kampaní. Pomáhá s organizací a dává projektu psychologickou perspektivu.
Zajímá se především o pozitivní a pracovní psychologii. Svoji diplomovou práci věnovala tématu osobní pohodě.

 

Nevypustit duši aneb prevencí ke štěstí
Prevence je hitem v oblasti medicíny – slýcháme o prevenci srdečních onemocnění a různých typů rakoviny, ale často se zapomíná na prevenci duševního “neštěstí”.
Povíme vám, jak při workshopech Duševní zdravovědy ukazujeme středoškolákům a široké veřejnosti cestu ke štěstí pomocí pravidelné duševní hygieny. Sami se tak dozvíte, jak může
vypadat prevence a co může pomoci k dosažení duševní pohody.