Yosef Mahagna, PhD.: Pozitivní a hluboká cesta k sobě vede k úspěšnému životu

Přednášející je absolventem Filozofické fakulty MU a doktorského studia psychologie na FSS MU. Od roku 1995 pracuje jako školní psycholog v Izraeli a od roku 2011 zde působí i jako supervizor školních psychologů. Je lektorem kurzů v řadě vzdělávacích institucí.

 

Abstrakt:

Důvěřovat svým pocitům a posilovat sebedůvěru jsou základní kameny pro úspěch v životě. Člověk je přirozeně stvořen k vývoji i stálosti ke změně a odporu vůči změnám. V souladu s cíli a hodnotami se musí rozhodovat do čeho jít a do čeho ne. Důvěřuje vnitřnímu hlasu a pouští se do zvládnutelných situací, jejichž náročnost postupně narůstá. Řád a přehled jsou pro spokojenost a zdravé sebevědomí nezbytné. Zvýšit si sebevědomí znamená investovat spoustu času sám do sebe, nestačí na to pár jednoduchých pouček.

Ve své přednášce chci ukázat etapy mého života od konce střední školy k dnešní době, chci představit své úspěchy, výzvy i potíže, se kterými jsem se v životě setkal. Chci lidem ukázat, jak vysokou mírou jistoty lze posílit sebe a pomoci sám sobě uskutečnit osobní přání.