Markéta Kostková, Petra Zoubková:  Cesta k sebelásce

Jmenuji se Markéta a druhým rokem studuji psychologii na UPOL. Momentálně jsem zapojena do projektu Psychologie baru a projektu SPOLU. Ve volném čase ráda hraji na klavír, tenis, lyžuji, bruslím. Neodmítnu dobré jídlo. Když se navíc spojí s oblíbenou společností, hudbou a tancem, vyjdou z toho nezapomenutelné chvilky.

 

Petra studuje druhým rokem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V rámci České asociace studentů psychologie členkou projektu Psychologie baru, který pořádá workshopy pro veřejnost. Rovněž působí v Nevypusť duši jako lektorka workshopů o duševním zdraví pro středoškoláky. Ráda cestuje, věnuje se umění a nikdy nepohrdne dobrým jídlem.

 

 

Abstrakt:

Proč sami sebe sabotujeme? Proč se podceňujeme nebo toho naopak po sobě chceme příliš mnoho? Na to se pokusíme odpovědět během našeho workshopu. Krátce se budeme věnovat teoriím, které se k sebelásce vztahují. Vytáhneme na vás takové pojmy jako sebepojetí, sebehodnocení, sebesabotáž (ano, slova začínající na sebe- budeme používat hodně) nebo třeba bio-psycho-sociálně-spirituální rovina. Ale nebojte, nebude to monotónní přednáška. Hlavní slovo necháme aktivitám. Co si můžete vzít od lidí, které obdivujete? Co nám pomůže zvednout si náladu? Představíme Vám metody, díky kterým se dá na každém dni najít něco hezkého. Také se podíváme na zoubek strategii volby a sestavování vhodných cílů.

Nezapomínejme, že nikdo není dokonalý a je v pořádku nebýt v pořádku. Naším cílem je, abyste z workshopu odcházeli s lepším pocitem sami ze sebe a hlavně, abyste se měli rádi.

Moc se na Vás těšíme!